Ostatnie pożegnanie – Pamięć zostaje

Zakład pogrzebowy – ostatnie pożegnanie bliskich

Śmierć bliskiej osoby jest zawsze ciężkim przeżyciem dla całej rodziny. Nie łatwo jest pogodzić się z faktem, że ktoś, kogo tak bardzo się kochało już odszedł i nigdy nie powróci. Bardzo wiele osób w tych dniach nie może się pozbierać, ma problem ze znalezieniem dla siebie miejsca, ze skupieniem się na codziennych sprawach. Niestety w dniu, kiedy odchodzi ktoś bliski z rodziny, nie powinniśmy zapomnieć o tym, by godnie go pochować. Co prawda ciężko jest od razu planować wszystkie sprawy związane z pogrzebem, ale nie należy zostawiać tego na ostatnią godzinę. W każdym mieście znajduje się Zakład Pogrzebowy, który zajmie się przygotowaniem zwłok do ceremonii pogrzebowej.

Kiedy zatem już przyjmiemy do siebie informację o zgonie bliskiej nam osoby, powinniśmy niezwłocznie wybrać Zakład Pogrzebowy, który zajmie się wszystkimi dalszymi formalnościami i przygotuje godziwy pogrzeb.  Większość tego typu zakładów posiada bardzo rozbudowane oferty.  Pierwszym podstawowym dylematem będzie wybór, czy zwłoki mają zostać skremowane, czy raczej w grę wchodzi jedynie tradycyjny pogrzeb. W naszym kraju bardzo mało osób wybiera kremację, ze względu na tradycję i wiarę zawsze korzystamy z opcji zwykłego pochówku na cmentarzu. Kiedy już wybierzemy jedną z dwóch opcji, powinniśmy zastanowić się nad trumną. Tutaj mamy bardzo wielki wybór, a wszystko zależy głównie od grubości naszego portfela. Wiadomym jest, że każdy kto planuje pogrzeb, chce aby osoba, która będzie pochowana miała bardzo wysokiej jakości ceremonię, by odeszła ze świata żywych godnie doceniona. Dlatego też wiele osób decyduje się na średniej ceny trumnę, a za te pieniądze możemy znaleźć już na prawdę ładny wzór. Podobnie jest w przypadku urn na prochy, jeśli wybierzemy opcję kremacji ciała zmarłej osoby.

Każdy Zakład Pogrzebowy posiada katalog urn i trumien, dzięki czemu możemy spokojnie przejrzeć wszystkie modele i wzory i wybrać ten, który według nas będzie najbardziej odzwierciedlał osobę chowaną. W zasadzie na wyborze trumny, ustaleniu daty pogrzebu i kilku drobnych szczegółów nasze zadanie się kończy, reszta pozostaje już w rękach pracowników Zakładu Pogrzebowego. A czym jeszcze się oni zajmą? Dosłownie wszystkim! Przygotują ciało zmarłego do ceremonii, zostanie ubrany w zakupiony wcześniej przez rodzinę garnitur, lub jeśli to jest kobieta to w garsonkę. Wykonany zostanie także makijaż, aby osoba zmarła wyglądała jak najlepiej w dniu swojego pogrzebu, by każdy członek ceremonii zapamiętał obraz jak za życia. Ponadto do usług Zakładu Pogrzebowego możemy także zaliczyć transport. Podejrzewam, że to właśnie transport jest najważniejszy, gdyż w wielu przypadkach zdarza się tak, że ciało trzeba przewieźć sporo kilometrów, aby dotrzeć do rodzinnego miejsca pochówku.

Co więcej wiele zakładów oferuje także transport międzynarodowy. Jest to idealne rozwiązanie dla rodzin, które straciły bliską osobą poza granicami naszego kraju. Reasumując w rękach Zakładu Pogrzebowego jest bardzo wiele czynności, dzięki którym rodzina jest odciążona i może w spokoju pożegnać się ze zmarłą osobą.

This article was written by admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *