Usługi pogrzebowe – nasza przygoda z limuzyną

Usługi Pogrzebowe

Ciężki temat, ale jak już pisałem każdy jest zmuszony korzystać z firm świadczących takowe usługi. W życiu są dwie pewne rzeczy: podatki i śmierć. Każdy z nas będzie kiedyś musiał pochować matkę, ojca czy kogoś z rodziny. Sami wielokrotnie uczestniczyliśmy w pogrzebach naszych bliskich i dalszych krewnych, kolegów, sąsiadów i znajomych królika ;). Nikt wtedy nie zastanawia się za bardzo jak załatwia się pogrzeb, jakie formalności trzeba dokonać i co składa się na ogólne pojęcie usługi pogrzebowe.

Na początek zacznę od tego jak wybrać zakład. W dobie internetu większość zakładów pogrzebowych (na pewno wszystkie większe) posiada stronę internetową. Najłatwiej nam na początku wybrać zakład na podstawie informacji w internecie. Później większość z ludzi weryfikuje informacje na podstawie rozmowy telefonicznej z daną firmą.  Na koniec jesteśmy zmuszeni osobiście odwiedzić zakład, aby wybrać trumnę (w przypadku kremacji urnę), wiązankę ewentualnie wieniec. Ponadto podpisujemy wszystkie upoważnienia (do załatwienia  formalności na cmentarzu, w kościele, w urzędach i ZUSie) oraz wybieramy oprawę ceremonii. Dobre zakłady pogrzebowe dają nam możliwość uczynienia z ceremonii pogrzebowej „widowiska”, które zapamięta się na bardzo długo. Na oprawę ceremonii wpływa obiór żałobników, ich zachowanie, oprawa muzyczna (trąbka, skrzypce), ale i karawan jakim udajemy się w ostatnią drogę…

Wiadomo nie wybiera się firmy po tym jaki ma karawan, ale lepsze wrażenie robi limuzyna pogrzebowa bądź inny zadbany pojazd, a nie stary polonez ;). Zawsze jednak w większości przypadków najbardziej istotna jest cena usługi.  Co za tym idzie wybierając zakład, jedni z nas boją iść do firmy wielkiej, która ma super samochody i wybierają firmy stare komunalne uważając, że są najtańsze. Nic bardziej mylnego, w obecnych czasach duże firmy są w stanie zagwarantować bardzo wysoką jakość usługi pogrzebowej w cenie niższej nawet o 20-30% od ceny takiej samej usługi wykonanej przez zakład komunalny przy jakości usług poniżej przeciętnej.  Zastanówmy się czasem, wykonajmy kilka telefonów, przejrzyjmy strony w internecie, wybierzmy zakład, który jest na poziomie i nie musi to być najdroższy zakład. Bardzo często najtańszy zakład jest w stanie świadczyć usługi na najwyższym poziomie!
W razie pytań zapraszam do kontaktu
Zapraszam do następnego posta za jakiś czas.

This article was written by admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *