Usługi specjalne – Transport Zwłok

Transport zwłok – usługa specjalna

Witam wszystkich serdecznie, na wstępie dziękuje za zainteresowanie moim blogiem. Dostałem kilka maili z informacją o czym by Państwo chcieli się jeszcze dowiedzieć. Po pierwsze pojawia się temat cennika usług niestety ale ten temat musi poczekać gdyż ciężko napisać coś o czy mało wiem szczególnie jeżeli w każdym mieście są inne ceny.  Kolejnym tematem który zainteresował Państwo to transport zwłok.

Usługa niby zwykła przynajmniej się tak wydaje. Transport zwłok to jednak czasem jest przedsięwzięcie które pochłania masę pieniędzy i czasu. Na początku podzielmy jednak transport zwłok na krajowy i zagraniczny.

Transport zwłok krajowy czyli przewiezienie zmarłego z punktu A do punktu B na to nie potrzebujemy w tym momencie żadnych zezwoleń ani specjalnych przepustek, tylko specjalny pojazd czyli karawan :). Zlecamy to każdemu zakładowi i nie boimy się iż coś może nie udać się. Poza może losowymi sytuacjami jak wypadek drogowy karawanu, upadek samolotu bądź wybuch nuklearny 😉

Transport zwłok międzynarodowy czyli dużo więcej załatwiania formalności pozwoleń itp. W sytuacji kiedy bliska nam osoba umiera za granicą stajemy przed bardzo trudnym wyborem tzn jaki wybrać zakład… od razu odradzam małe firmy które głośno krzyczą iż się tym zajmują (oczywiście zlecają to dalej ;)) pół biedy jak transport jest z krajów unii czy innych granicznych państw, bo to rzeczywiście jest w stanie załatwić praktycznie każdy zakład. Sytuacja się komplikuje dopiero jak dochodzi do zgonu podczas wycieczki egzotycznej np. Do Kenii czy innego kraju trzeciego (czy nawet czwartego świata ;)). Wtedy transport zwłok polecam zlecić tylko takiej firmie która już załatwiała tego typu zadania. Gdyż sprawa jest trudna logistycznie i nie tylko.  Jak przewieźć zwłoki do polski gdy formalności trwają 4 tygodnie a w takim kraju nie ma np. chłodni na zwłoki nie mówiąc już o krematorium, a nie zapominajmy iż na dworze panuje upał 25 stopni….

Więcej szczegółów postaram się napisać za tydzień. Gdyż temat jest ciężki i na pewno nie łatwy. Z góry dzięki za komentarze i maile.

This article was written by admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *